Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 41-latka, który okradał kolegów z pracy

Data publikacji 11.10.2022

Kryminalni z Jawora zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który włamywał się do szafek pracowniczych w jednym z jaworskich zakładów pracy i kradł z nich pieniądze oraz karty płatnicze. Wykorzystując funkcję zbliżeniową sprawca kilkukrotnie zapłacił ukradzionymi kartami za swoje zakupy. Mężczyzna usłyszał łącznie osiem zarzutów. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie września br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze uzyskali informację o przestępstwach popełnionych na terenie jednej z jaworskich firm. Chodziło o włamania do szafek pracowniczych i kradzieży z nich pieniędzy oraz kart płatniczych.

Na podstawie przyjętych zgłoszeń, zabezpieczonych śladów oraz zdobytych informacji, jaworscy kryminalni ustalili, że przestępstw tych najprawdopodobniej dokonał jeden sprawca. Okazał się nim nieuczciwy pracownik - 41-letni obywatel Kolumbii - mieszkaniec Jawora.

Jak się okazało, nie tylko za włamania do szafek i kradzież mienia odpowie przed sądem zatrzymany. Mężczyzna postanowił bowiem skorzystać z cudzych oszczędności i zapłacił za zakupy w sklepie wykorzystując płatność zbliżeniową. Zachęcony powodzeniem transakcji w innym sklepie również zapłacił w ten sposób za wybrane towary. W sumie złodziej skorzystał z karty w różnych sklepach sześć razy.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu łącznie ośmiu zarzutów dotyczących włamań oraz kradzieży mienia.

W sprawie nadal toczy się postępowanie. Za popełnione przestępstwa 41-latek może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony