Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał autem bez badań technicznych i na „lewych” tablicach rejestracyjnych, a w saszetce miał narkotyki

Data publikacji 12.10.2022

Jaworscy policjanci podczas patrolu ulicy Kuzienniczej zwrócili uwagę na osobowe BMW. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 24-latek posiada w swojej saszetce metamfetaminę, a jego pojazd nigdy nie był zarejestrowany w kraju, był bez ważnych badań technicznych i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyzna został zatrzymany, a narkotyki dokładnie zważone i zabezpieczone. 24-latek odpowie teraz nie tylko za posiadanie środków psychotropowych, ale także za popełnione wykroczenia.

W poniedziałek (10 października br.) przed godz. 11.00 policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego jaworskiej jednostki jadąc ul. Kuzieniczą zwrócili uwagę na kierującego osobowym BMW. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął się zachowywać dość nerwowo, co oczywiście nie uszło uwadze policjantów. Zatrzymali więc auto do kontroli. Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego i dość szybko wyszły na jaw fakty, z powodu których mógł czuć się nieswojo na widok radiowozu.

Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że tablice rejestracyjne założone na BMW pochodzą z zupełnie innego samochodu, a kontrolowany pojazd nie był nigdy zarejestrowany w kraju. Jakby tego było mało, auto nie posiadało ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jednak to nie był koniec kłopotów 24-latka. Policjanci znaleźli przy nim materiałową saszetkę, w której znajdowało się opakowanie z folii aluminiowej, a w nim biały proszek.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do jaworskiej komendy. Tam sprawdzili ujawnione narkotyki, które po badaniu testerem okazały się metamfetaminą, dokładnie zważyli i zabezpieczyli do dalszych celów procesowych.

Zatrzymany 24-latek odpowie teraz za przestępstwo dotyczące posiadania narkotyków oraz za popełnione wykroczenia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony