Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-letni legniczanin, skuszony pozostawionymi w pojazdach wartościowymi przedmiotami, włamywał się do nich i kradł

Data publikacji 13.10.2022

Legniccy policjanci zatrzymali 19-latka, który z przestępczej działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu. Na jego celowniku znalazło się wszystko, co mogło później zostać sprzedane. Włamywał się do zaparkowanych w mieście pojazdów i za te właśnie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę wielu kradzieży z włamaniem do samochodów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Legnicy. Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec miasta, który z przestępczej działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Łupem mężczyzny padły między innymi: karty bankomatowe, którymi posłużył się kilkukrotnie, telefony komórkowe, dokumenty i pieniądze, laptopy, elektronarzędzia i akcesoria samochodowe takie jak kamery i radia, a nawet dywaniki samochodowe i ubrania. Straty osób pokrzywdzonych wynoszą blisko 26,5 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. Zgodnie z Kodeksem karnym, przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci apelują do kierowców i pasażerów, aby nie pozostawiać w pojazdach rzeczy, takich jak sprzęt elektroniczny, torby, plecaki, dokumenty, telefony komórkowe, czy nawigacje. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • uszkodzone pojazdy przez włamywacza
  • uszkodzone pojazdy przez włamywacza
  • uszkodzone pojazdy przez włamywacza
  • uszkodzone pojazdy przez włamywacza
Powrót na górę strony