Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad żoną i córką. Stanowcze NIE dla przemocy domowej

Data publikacji 13.10.2022

Lubińscy policjanci zatrzymali 32-latka, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. Jak ustalili funkcjonariusze agresor wszczynał awantury, kopał i bił swoją żonę. Rękę podnosił również na swoje dziecko. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad najbliższymi czekają go surowe konsekwencje.

Dramat w jednej z rodzin przerwali lubińscy policjanci, zatrzymując 32-letniego mężczyznę, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoją żoną. Policjanci ustalili, że nie tylko kobieta była jego ofiarą, ale też ich 10-letnia córka. Agresor będąc w domu wszczynał awantury, podczas których kierował wobec swoich najbliższych wulgarne słowa. Bił, a nawet kopał żonę. Gehennę „zafundował” również swojemu dziecku, znęcając się nad dziewczynką nie tylko psychicznie ale również fizycznie.
Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i oprócz wszczęcia procedury Niebieskiej Karty w tej rodzinie, powiadomili prokuraturę.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoimi najbliższymi.

Na wniosek lubińskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 32-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przypominamy, że za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony