Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaczne ilości amfetaminy i marihuany wyeliminowane z czarnego rynku przez wywiadowców wałbrzyskiej komendy

Kolejny mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany w minioną środę ze sporą ilością narkotyków, przez policjantów ogniwa wywiadowczego. 35-latek w mieszkaniu, przechowywał amfetaminę i marihuanę w łącznej ilości blisko 1600 porcji handlowych. Mężczyzna stanie teraz przed sądem, a zgodnie z aktualnymi przepisami posiadanie znaczniej ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy weryfikując uzyskane informacje, 12 października po godzinie 17:00 pojechali na jedną z ulic Gaju. To właśnie tam miał przebywać mężczyzna posiadający narkotyki. W trakcie wykonywanych czynności policjanci skierowali się z 35-latkiem do miejsca zamieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń pod szafką na telewizor znaleźli skrytkę, a w niej dwa spore woreczki – pierwszy z białym proszkiem, a drugi z zielonym suszem roślinnym.

Przeprowadzone przez technika kryminalistyki w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu testy potwierdziły, że podejrzany posiadał środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii w postaci amfetaminy oraz marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1600 porcji handlowych tych narkotyków.

O najbliższej przyszłości 35-latka zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa się komplikuje, jeżeli dochodzi do posiadania ich znacznej ilości, wówczas kara może wynieść nawet 10 lat.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Narkotyki w foliowych workach
  • Narkotyki w plastikowym pojemniku
  • Narkotyki w foliowym worku
Powrót na górę strony