Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łapał "stopa" i padło na policyjny patrol. Poszukiwany listem gończym trafił za kratki

Data publikacji 13.10.2022

Policjanci jaworskiej patrolówki zatrzymali 40-letniego mieszkańca Legnicy, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany listem gończym mężczyzna na "stopa" złapał policyjny radiowóz. Ten wyznaczył mu nowy kurs i skierował wprost do aresztu, gdzie 40-latek odsiedzi zasądzoną karę.

Poszukiwany 40-latek własnym oczom nie wierzył, gdy łapiąc "stopa" zatrzymał się obok niego policyjny radiowóz.

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli stojącego na wiadukcie jednej z jaworskich ulic autostopowicza. Postanowili pomóc mężczyźnie i zaproponowali, że zawiozą go na stację kolejową lub przystanek autobusowy, aby bezpiecznie mógł dotrzeć do celu. 40-letni mieszkaniec Legnicy niechętnie, ale wsiadł do policyjnego radiowozu. Mężczyzna oświadczył mundurowym, że wrócił właśnie z pracy z Czech i próbuje dostać się do Legnicy.   

Podczas legitymowania autostopowicza oraz sprawdzenia go w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez legnicki sąd listem gończym za popełnione w przeszłości przestępstwo.

Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka w policyjnym areszcie. Zgodnie z dyspozycją sądu, poszukiwany trafił do zakładu karnego.
 

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony