Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kobietę, która posiadała 20 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy

Data publikacji 14.10.2022

Na ponad 17 tysięcy złotych zostały wyliczone straty Skarbu Państwa wynikająca z braku opłaty akcyzowej za tytoń, który nielegalnie posiadała zatrzymana przez milickich policjantów 35-letnia kobieta. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie podejrzana na podstawie kodeksu karnego skarbowego odpowie za naruszenie przepisów akcyzowych.

W środę 12 października na jednej z milickich ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Focus, którym jechała 35-letnia mieszkanka Żmigrodu. Według wcześniejszych ustaleń, poczynionych przez funkcjonariuszy, kobieta w ostatnim czasie na terenie Milicza wprowadzała do obrotu tytoń bez obowiązkowych znaków akcyzy. Policyjne ustalenia szybko się potwierdziły – w samochodzie policjanci znaleźli dwa duże worki, w których znajdowały się mniejsze, poporcjowane już woreczki foliowe z zawartością tytoniu, każdy o wadze 400 gramów. Łącznie w samochodzie mundurowi zabezpieczyli prawie 14 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy.

Ponadto policjanci wraz z zatrzymaną kobietą pojechali do jej mieszkania w Żmigrodzie, gdzie znaleźli kolejny worek z zawartością rozdrobionego wysuszonego tytoniu o wadze ponad 6 kilogramów. Funkcjonariusze potwierdzili, że nielegalnie posiadany przez kobietę tytoń nie posiadał znaków akcyzowych. W związku z tym 35-latka została zatrzymana i przewieziona wraz z zabezpieczonym tytoniem do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe z jej udziałem. Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanej kobieta została zwolniona, a zabezpieczony tytoń trafił do policyjnego depozytu.

Policjanci wstępnie ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu wprowadzenia do obrotu takiej ilości tytoniu bez opłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść ponad 17 tysięcy złotych. Postępowanie jest w toku – mundurowi między innymi ustalają pochodzenie zabezpieczonego tytoniu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie podejrzana odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony