Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za niszczenie mienia, włamanie i kradzież usłyszał mieszkaniec powiatu trzebnickiego

Data publikacji 17.10.2022

Policjanci z Obornik Śląskich bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego w związku z przestępstwem, do którego doszło na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, ale odpowie również za inne przestępstwa. Za swoje postępowanie odpowie przed trzebnickim sądem, a grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 11 października policjanci z komisariatu w Obornikach Śląskich bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia od dyżurnego trzebnickiej jednostki dotyczącym niszczenia mienia udali się na ul. Trzebnicką, gdzie zatrzymali 30-letniego mieszkańca tego powiatu.

Na miejscu mundurowi zastali poszkodowanego, który poinformował, że mężczyzna podając się za pracownika firmy wykonującej prace budowlane, wszedł na rusztowanie, po czym demontując je zrzucał metalowe elementy na ziemię, niszcząc przy okazji poszycie dachu. Poszkodowany wycenił straty na łączną sumę 2000 złotych.

Funkcjonariusze wraz z 30-latkiem udali się na komisariat policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Mężczyzna noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Funkcjonariusze następnego dnia przedstawili zatrzymanemu zarzut uszkodzenia rusztowania oraz pokrycia dachowego, jednak to nie wszystko za co odpowie przed sądem. Do jego kartoteki dołączyły zarzuty włamania oraz kradzieży.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-latkowi łącznie 4 zarzutów. Za te przestępstwa w przepisach przewidziano karę do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony