Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa 80-latka zatrzymana przez drogówkę. Miała ponad 1,5 promila

Data publikacji 17.10.2022

Policjanci wydziału ruchu drogowego pojechali na interwencję, gdzie według świadka miała znajdować się nietrzeźwa kierująca. Na miejscu funkcjonariusze zastali 80-letnią kobietę, która siedziała za kierownicą osobowej toyoty. Zgłaszający zdążył wyciągnąć kluczyki ze stacyjki jej samochodu, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Badanie alkomatem wykazało aż 1,5 promila alkoholu w organizmie seniorki. Kobieta już straciła swoje prawo jazdy, a za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny lubińskiej komendy został powiadomiony przez świadka, że jedną z ulic miasta jedzie prawdopodobnie nietrzeźwa kierująca. Mężczyzna poinformował policjanta, że kobieta zatrzymała swoje auto, a on zabrał jej kluczyki i czeka na patrol.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wyczuli od kierującej silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ona w swoim organizmie ponad 1,5 promila tej substancji.

80-letnia lubinianka przyznała się do spożywania alkoholu, który jednak nie przeszkodził jej wybrać się na przejażdżkę swoim samochodem.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz jej losem zajmie się sąd, a grozić jej może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek i bezwzględną trzeźwość osób, które decydują się kierować pojazdami mechanicznymi. Dziękujemy również za zgłoszenia osób czujących się współodpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drodze. To kolejna już osoba wyeliminowana z ruchu dzięki informacji przypadkowego świadka, który reagując na przestępstwo, być może zapobiegł tragedii na drodze.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony