Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdemolował samochód oraz mieszkanie znajomych. A wszystko przez zazdrość o partnerkę

Data publikacji 18.10.2022

To była nietypowa policyjna interwencja. Funkcjonariusze pierwszego komisariatu z Wałbrzycha otrzymali zgłoszenie o tym, że 33-letni mężczyzna zdemolował zaparkowany na terenie jednej z posesji na Białym Kamieniu samochód osobowy, a następnie - wybijając szybę w oknie - wtargnął do mieszkania znajomych, u których dodatkowo zniszczył telewizor, groził zgłaszającemu i zaatakował jego partnerkę. A wszystko to dlatego, że 33-latek był zazdrosny o swoją partnerkę, która po kłótni z nim uciekła właśnie do mieszkania pokrzywdzonych. To jednak nie był koniec historii. U pokrzywdzonego 32-latka w mieszkaniu mundurowi znaleźli narkotyki, więc i on został zatrzymany.

Była sobotnia noc, kiedy dyżurny odebrał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o agresywnym mężczyźnie, który zdemolował samochód swoich znajomych, a następnie włamywał się do ich mieszkania.

Na miejsce szybko udali się funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu i na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 33-latka. Zdążył on jednak wcześniej wybić szybę w jednym z pomieszczeń, wejść do pokoju, uszkodzić telewizor, a także zaatakować będącą w mieszkaniu kobietę oraz grozić jej partnerowi. Straty w mieniu wyniosły wstępnie kilka tysięcy złotych. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że agresywny 33-latek był tak zazdrosny o swoją partnerkę, która po kłótni z nim uciekła właśnie do znajomych, że kompletnie nie panował nad swoimi emocjami.

W toku wykonanych dalszych czynności procesowych mundurowi znaleźli w mieszkaniu u pokrzywdzonych na jednej z półek woreczek foliowy. Znajdowała się w nim substancja zabroniona prawem. Badanie wykonane u technika potwierdziło, że była substancja psychotropowa. Zatrzymany do sprawy, w związku z posiadaniem narkotyków, został więc 32-letni lokator mieszkania, w którym doszło do dewastacji.

Agresywny 33-latek odpowie za zniszczenie mienia, kierowanie gróźb karalnych oraz spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu u innej osoby, a 32-latek za posiadanie narkotyków. Teraz obu mężczyzn czekają sprawy sądowe.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

  • zniszczenia spowodowane przez sprawcę przestępstwa
  • zniszczenia spowodowane przez sprawcę przestępstwa
  • zniszczenia spowodowane przez sprawcę przestępstwa
Powrót na górę strony