Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas kontroli drogowej. Kierowca z dożywotnim zakazem i złodziej - multirecydywista

Data publikacji 18.10.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą pojazdu marki BMW o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Okazało się, że kierujący miał dożywotni zakaz, a pasażer był sprawcą kradzieży pojazdu. Teraz zatrzymani za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Kierowcy za złamanie zakazu grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jego koledze – multirecydywiście grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Został on już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem pomimo dożywotniego zakazu oraz 34-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Policjanci  w trakcie patrolu na jednej z ulic Jeleniej Góry zwrócili uwagę na pojazd marki BMW, który według posiadanych przez nich informacji kilka godzin wcześniej został skradziony z jednego z jeleniogórskich parkingów. Kontrola drogowa wykazała, że zarówno kierujący, jak i pasażer pojazdu dopuścili się przestępstw. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 48-latek wsiadł za kierownicę pomimo dożywotniego sądowego zakazu.

Natomiast za kradzież pojazdu odpowiada jego młodszy kolega – 34-letni jeleniogórzanin. Policjanci Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej komendy ustalili, że sprawca kradzieży osobowego BMW dodatkowo ma na koncie serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w Jeleniej Górze. Są to kradzieże w dyskontach spożywczych, kradzież z włamaniem do budynku jednorodzinnego, usiłowanie rozboju, kradzieże rowerów i inne. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach, tzw. recydywy wielokrotnej.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kierowca za złamanie zakazu odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jego koledze za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony