Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdy zabrakło mu alkoholu, wsiadł za kierownicę i pojechał do sklepu. Spowodował kolizję mając 4 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 19.10.2022

Żmigrodzcy policjanci z prewencji otrzymali zgłoszenie o kolizji, która miała miejsce na jednej z ulic w miejscowości Prusice. Jak się okazało, sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało 4 promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierującego.

Do zdarzenia doszło 17 października po godzinie 22. Oficer dyżurny trzebnickiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic w Prusicach. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z Komisariatu Policji w Żmigrodzie.

Po przybyciu na miejsce poszkodowani w tym zdarzeniu wskazali kierującego osobowym Fiatem, który doprowadził do kolizji. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia drogowego. W trakcie wykonywania czynności od 35-letniego kierowcy Fiatem wyczuli woń alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziły się, badanie alkomatem wykazało 4 promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierującego. Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mieszkaniec powiatu trzebnickiego, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością przyznał się, że spożywał alkohol, a gdy mu go zabrakło, postanowił wsiąść za kierownicę i pojechać do sklepu. Jak widać wypity wcześniej alkohol znacząco wpłynął na możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Mieszkaniec powiatu trzebnickiego jadąc od strony Prusic, wykonując manewr skrętu w kierunku miejscowości Wilkowa, uderzył w prawidłowo stojący przed znakiem „STOP” samochód osobowy marki Ford. W wyniku uderzenia osobówka została przesunięta do tyłu i uderzyła w stojący za nią pojazd Renault.

Na całe szczęście kolizja, do której doprowadził lekkomyślny mężczyzna, zakończyła się kilkoma wgnieceniami na karoserii aut i nikt nie został ranny. 35-latek stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto poniesie odpowiedzialność za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Apelujemy o rozwagę, a jeżeli mamy podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu – reagujmy. Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska

tel. 694 438 826

Powrót na górę strony