Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podpalacza

Data publikacji 20.10.2022

Trzebniccy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o podpalenie plastikowych kontenerów. Do pożaru doszło w poniedziałek na ul. Kościelnej w Trzebnicy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut niszczenia mienia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po godzinie 21 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru plastikowych kontenerów na ul. Kościelnej w Trzebnicy. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz jednostki straży pożarnej. Po przeprowadzeniu akcji gaśniczej okazało się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Straty oszacowane zostały na kwotę 2000 złotych.

W toku podjętych na miejscu czynności policjanci ustalili, że sprawcą podpalenia jest 46-letni mieszkaniec gminy Trzebnica. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 46-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty niszczenia mienia.

Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Trzebnicy zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało, 46-latek w przeszłości karany był za przestępstwa przeciwko mieniu.  

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony