Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju zatrzymani przez oleśnickich policjantów

Data publikacji 20.10.2022

Sycowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na nastolatku. Sprawcy zaatakowali 16-latka i próbowali zabrać mu telefon oraz portfel. Ostatecznie udało im się odebrać pokrzywdzonemu jedynie… półlitrowy napój. Decyzją sądu zatrzymani trafili na trzy miesiące do aresztu. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie powiatu oleśnickiego. Dyżurny sycowskiego komisariatu przyjął zgłoszenie od rodziców 16-latka, którzy przekazali, że dwóch mężczyzn napadło na ich syna. Sprawcy szarpali, popychali i siłą chcieli zabrać nastolatkowi telefon komórkowy oraz portfel. W pewnym momencie zaatakowany chłopak zaczął krzyczeć, co spłoszyło napastników, jednak zdołali go jeszcze popchnąć i zabrać mu... półlitrowy napój, po czym uciekli.

Sycowscy policjanci pilnie udali się na miejsce zdarzenia. Podczas sprawdzania okolicy mundurowi zlokalizowali i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez zgłaszających. To dwaj mieszkańcy powiatu oleśnickiego dobrze znani funkcjonariuszom z uwagi na ich kryminalną przeszłość. W trakcie zatrzymania od mężczyzn wyczuwalna była silna woń alkoholu, policyjny alkomat wskazał, że obydwaj mieli w organizmie blisko dwa promile tej substancji.

W związku z faktem, że zatrzymani na swoim koncie mieli już popełnione przestępstwa, między innymi przeciwko życiu i zdrowiu, funkcjonariusze wystosowali wniosek do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Oleśnicy po przeanalizowaniu materiałów zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za czy, którego się dopuścili, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony