Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z narkotykami przez … niesprawną żarówkę w samochodzie

Data publikacji 20.10.2022

Policjanci z jaworskiej patrolówki przechwycili kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany i zatrzymali 20-letniego pasażera osobowego renault. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej, która spowodowana była niedziałającym oświetleniem w samochodzie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego z jaworskiej komendy zatrzymali do kontroli jadące ulicą Poniatowskiego osobowe renault. Przyczyną spotkania z mundurowymi było niedziałające oświetlenie zewnętrzne pojazdu. Gdy pojazd zatrzymał się w wyznaczonym przez policjantów miejscu, mundurowi podeszli do niego, aby porozmawiać z kierowcą. Jak się okazało, autem podróżowały cztery młode osoby.

W momencie, gdy kierowca opuścił szybę pojazdu, jeden z policjantów zauważył, że pasażer siedzący na przednim fotelu próbuje schować pod dywanik foliowy worek z zawartością zielonego suszu. Funkcjonariusz natychmiast wezwał 20-latka do wydania, jak się później okazało zakazanego suszu. Mężczyzna bez zwłoki wykonał polecenie policjanta i wręczył mu foliową reklamówkę. Kierujący oraz pozostali pasażerowie zarzekali się, że nie mają z tym nic wspólnego. Byli zaskoczeni tym, że ich kolega ma przy sobie narkotyki. Kierowca i dwójka pasażerów wrócili do domu, natomiast 20-latek został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy. Użycie testera narkotykowego wskazało, że zabezpieczone środki to nic innego jak marihuana. W sumie w ręce jaworskich mundurowych „wpadło” łącznie blisko 50 porcji handlowych tego narkotyku.

20-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który teraz sąd może go skazać nawet na 3 lata więzienia.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony