Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany, gdyż po przepustce nie stawił się w zakładzie karnym. Przy nim i w mieszkaniu jego znajomej policjanci znaleźli narkotyki

Data publikacji 20.10.2022

Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując zebrane w sprawie informacje, zatrzymali w jednym z mieszkań na Nowym Mieście 41-latka. Mężczyzna korzystając z zezwolenia na czasowe opuszczenie więzienia, w wyznaczonym czasie - do 13 września tego roku - nie stawił się na tzw. bramę. W trakcie wykonywania czynności mundurowi ujawnili przy podejrzanym, a także w mieszkaniu należącym do 24-latki, narkotyki.

Policjanci działając operacyjnie dokonali ustaleń, a następnie 18 października po godzinie 15:00 udali się na ul. Samosierry w Wałbrzychu, gdzie w jednym z mieszkań w tej części miasta zatrzymali ukrywającego się od ponad miesiąca 41-latka. Mężczyzna był poszukiwany, gdyż po otrzymanej przepustce, nie stawił się w wyznaczonym czasie do Zakładu Karnego we Wrocławiu, gdzie miał do odbycia jeszcze półtora roku kary pozbawienia wolności za wyłudzenia kredytów, czyli za oszustwa.

W trakcie interwencji funkcjonariuszy, szybko okazało się, że 41-letni wałbrzyszanin ma więcej na sumieniu. Przy sobie posiadał foliowe zawiniątko z kryształkami, które to okazały metamfetaminą. Jego 24-letnia znajoma w swoim mieszkaniu ukrywała natomiast zawiniątko z marihuaną.

41-latek wczoraj został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi na półtora roku do jednego z zakładów karnych w Polsce. Teraz mężczyźnie za kolejne popełnione przestępstwa oraz kobiecie za posiadanie narkotyków grozi jeszcze kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

  • policjanci wykonują czynności w zatrzymanym mężczyzną
  • policjanci wykonują czynności w zatrzymanym mężczyzną
  • policjanci wykonują czynności w zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony