Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant przebywający na urlopie zatrzymał sklepowego złodzieja

Data publikacji 21.10.2022

Policjantem jest się w każdej chwili, nawet w czasie wolnym od służby. Dowiódł tego funkcjonariusz Referatu Patrolowo–Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, który w trakcie urlopu zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowego, zatrzymany złodziej stanie teraz przed sądem i poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Do zdarzenia doszło w środę (19 października bieżącego roku) około godziny 21:30. Mundurowy z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, który tego dnia przebywał na urlopie, udał się na zakupy do marketu w miejscowości Snowidza. W trakcie zakupów usłyszał krzyk personelu ,,łapać złodzieja”. Niemal w tym samym momencie zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę.

Policjant natychmiast zareagował na tę sytuację. Szybko wybiegł z placówki handlowej i ruszył za uciekinierem. Po krótkim pościgu mundurowy zatrzymał 26-letniego amatora cudzej własności. Jak się okazało, złodziej ukradł alkohol oraz artykuły chemiczne. Łup miał ukryty pod kurtką. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał mężczyznę i doprowadził go do jaworskiej komendy.

Dzięki błyskawicznej oraz zdecydowanej reakcji jaworskiego funkcjonariusza, skradzione mienie zostało odzyskane i wróciło na sklepowe półki, a sprawca usłyszał już zarzut. Za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony