Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komisarz Lew z wizytą w Szkole Podstawowej w Wiązowie

Data publikacji 22.10.2022

W ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej stale prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym, na których omawiane są podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi w asyście Komisarza Lwa mieli przyjemność gościć w Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Wiązowie. W trakcie wizyty funkcjonariusze zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych, omówili zasady przechodzenia przez jezdnię i wspólnie z dziećmi przećwiczyli bezpieczne przejście na drugą stronę drogi. Na pożegnanie wszystkie dzieci dziękując za wizytę zaśpiewały piosenkę, którą specjalnie na tą okazję przygotowały policjantom.

W czwartek, 20 października br., policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowy Posterunku Policji w Wiązowie w asyście Komisarza Lawa gościli w Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Wiązowie, aby tym razem z uczniami klas „0” wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie i właściwych zachowaniach na drodze. W trakcie wizyty funkcjonariusze oraz Komisarz Lew zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych, omówili zasady przechodzenia przez jezdnię i wspólnie z dziećmi przećwiczyli bezpieczne przejście na drugą stronę drogi.

Podczas spotkania profilaktycznego zaciekawieni uczniowie zadawali wiele pytań, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Wszystkim uczniom przypomniano numery alarmowe do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji, czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc. Spotkanie było doskonałą okazją do przybliżenia zawodu policjanta. Z tego powodu wszystkie zainteresowane dzieci mogły zasiąść za kierownicą wozu policyjnego oraz poznać jego wyposażenie.
Na pożegnanie wszystkie dzieci dziękując za wizytę zaśpiewały piosenkę, którą specjalnie na tą okazję przygotowany policjantom jak również maskotce dolnośląskiej Policji.

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej zaplanowali już kolejne spotkania na terenie powiatu strzelińskiego. Policyjna profilaktyka jest realizowana w sposób ciągły, a wszelkie zgłoszenia uzyskane z placówek oświatowych są niezwłocznie analizowane i uwzględniane przy tworzeniu harmonogramu spotkań edukacyjnych. Policyjna działalność edukacyjno-profilaktyczna ma za zadania nauczać, jak należy bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w każdej dziedzinie życia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

  • policjanci podczas spotkania z przedszkolakami
  • policjanci podczas spotkania z przedszkolakami
  • policjanci podczas spotkania z przedszkolakami
  • policjanci podczas spotkania z przedszkolakami
Powrót na górę strony