Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Okazało się, że w mieszkaniu miał narkotyki

Data publikacji 21.10.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli metamfetaminę. Jej właściciel próbował podczas legitymowania wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. W związku z tym policjanci pojechali z nim do mieszkania, gdzie mężczyzna miał dokumenty, ale okazało się, że oprócz nich posiadał również środki odurzające. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków.

16 października bieżącego roku, około godziny 17:00, na ul. Wolności w Jeleniej Górze policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, jaki jest powód jego dziwnego zachowania. W trakcie legitymowania 34-latek celowo próbował wprowadzić w błąd mundurowych co do swojej tożsamości. W związku z tym, policjanci pojechali z nim do mieszkania, gdzie mężczyzna miał dokumenty. Okazało się, że oprócz nich w szufladzie znajdowały się dwa woreczki z metamfetaminą.

Teraz za posiadanie środków odurzających odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz sprawdzają, czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony