Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał o 41 km/h za szybko, a w dodatku miał aktywny zakaz prowadzania pojazdów

Data publikacji 21.10.2022

Oleśniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford, którym kierował 23-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Powodem policyjnej kontroli był fakt, że kierujący przekroczył dopuszczalny limit prędkości w terenie zabudowanym o 41 km/h. W trakcie czynności okazało się ponadto, że mężczyzna siedzący za kierownicą forda posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo poruszał się pojazdem, który nie miał aktualnych badań technicznych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z oleśnickiej komendy powiatowej codziennie kontrolują prędkość, z jaką przemieszczają się pojazdy poruszające się po drogach powiatu. Wszystko po to, aby eliminować z ruchu tych kierowców, którzy w sposób rażący naruszają obowiązujące limity prędkości. W trakcie działań prowadzonych w miejscowości Strzelce patrol zatrzymał do kontroli pojazd marki Ford, którym kierował 23-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Mężczyzna swoim autem pędził 81km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h.

Podczas kontroli wyszły na jaw jeszcze inne przewinienia kierującego. Okazało się bowiem, że mężczyzna posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzania pojazdów na okres sześciu miesięcy. Jak sam przyznał mundurowym, zakaz został mu orzeczony przez sąd z uwagi na kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali ponadto dowód rejestracyjny od pojazdu 23-latka ze względu na brak aktualnych badań technicznych.

Młody mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 zł oraz otrzymał 11 punktów karnych. Za popełnione przestępstwo odpowie natomiast przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony