Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek z marihuaną ukrytą w pudełku po lekach

Data publikacji 24.10.2022

Młodzież coraz częściej sięga po narkotyki. Jednak ich zażywanie i posiadanie przez osoby nieletnie to nie tylko poważne konsekwencje zdrowotne, ale również prawne. Przekonał się o tym 16-latek z Jawora, który posiadał przy sobie oraz w miejscu zamieszkania marihuanę. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

W sobotę po godzinie 15:00 policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego, podczas pieszego patrolu ulic przyległych do jaworskiego rynku, podjęli czynności wobec młodego mieszkańca miasta, który idąc w kierunku mundurowych, wyraźnie się zdenerwował, spuścił głowę i znacznie przyspieszył kroku. Policjanci mając podejrzenie, że nastolatek może posiadać przy sobie środki odurzające lub psychotropowe, postanowili go wylegitymować i sprawdzić, co było powodem takiego zachowania. Funkcjonariusze faktycznie się nie pomylili. Wystraszony 16-latek od razu wydał policjantom opakowanie z folii aluminiowej z zawartością zielonego suszu, mówiąc, że to marihuana. Jak się okazało, to nie jedyne narkotyki, których właścicielem był nastolatek. Podczas przeszukania jego pokoju, funkcjonariusze ujawnili plastikowe opakowanie po tabletkach, a w nim kolejne aluminiowe opakowanie wypełnione zielonym suszem. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że ujawnione środki to nic innego, jak marihuana. W sumie jaworscy policjanci zabezpieczyli kilka porcji handlowych tego narkotyku.

Teraz 16-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, gdyż posiadanie narkotyków przez osoby do 17 roku życia jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale również czynem karalnym.

Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem może stać się okazją do eksperymentowania z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione, a to rodzi poważne konsekwencje nie tylko zdrowotne, ale również prawne.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze

asp. szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony