Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

41 zarzutów i areszt dla 19-latka

Data publikacji 24.10.2022

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 19-latka, który usłyszał łącznie 41 zarzutów, w tym 26 za kradzież z włamaniem i 12 zarzutów kradzieży, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu. Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował wobec przestępcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej komendy prowadząc czynności służbowe zatrzymali 19-letniego mieszkańca Legnicy przy którym ujawnili środki odurzające i dokumenty, które figurowały jako utracone na terenie Legnicy.

W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili i udowodnili zatrzymanemu 41 czynów. Mężczyzna w okresie od lipca do 18 października br. dokonał 12 kradzieży z terenu legnickich drogerii oraz kradzieży z zaparkowanych samochodów. Straty jakie spowodował kradzieżami wynoszą prawie 9000 .

Mundurowi udowodnili legniczaninowi również 26 kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz posłużenia się ukradzionymi kartami płatniczymi poprzez płatności zbliżeniowe w sklepach. Straty jakie pokrzywdzeni ponieśli w wyniku tych przestępstw opiewają na kwotę ponad 22 000 . Młody legniczanin ma na sumieniu również przywłaszczenie mini ładowarki o wartości 35 tys. oraz usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec legniczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jak wyjaśnił kradł, aby mieć pieniądze na narkotyki i na jedzenie. Jego przestępcza działalność zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Katarzyna Baniewska

tel. 504 798 649

Powrót na górę strony