Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Połakomili się na cudze wędki, sami wpadli „w sieci” policjantów

Data publikacji 25.10.2022

Kilka dni trwał przestępczy proceder amatora cudzego sprzętu wędkarskiego, który pod osłoną nocy wynosił z warsztatu m.in. wędki i kołowrotki o łącznej wartości ponad 50 tys. złotych. Włamywacz i jego paser zostali zatrzymani przez bolesławieckich policjantów, a „kryminalni” odzyskali większość utraconego mienia. „Złowieni” przestępcy usłyszeli zarzuty, włamywaczowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności, a paserowi 5 lat „za kratami”.

Bolesławieccy „kryminalni” w związku z podjętymi czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi wytypowali osoby, które mogły mieć związek z włamaniem do warsztatu i kradzieżą sprzętu wędkarskiego o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni mieszkających na terenie powiatu bolesławieckiego.

Jak się okazało, w trakcie składanych przez 29-latka wyjaśnień, na początku października bieżącego roku pod osłoną nocy dokonał on włamania do budynku gospodarczego. Widząc dużą ilość wartościowych przedmiotów, postanowił sukcesywnie wynosić ekwipunek wędkarski, który składował w jednym miejscu. Łupem złodzieja padły m.in. kołowrotki, wędki, silniki do łódek i namioty.

Sprawca przez kilka kolejnych nocy ukradł mienie o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali również pasera odpowiedzialnego za pomoc w zbyciu przedmiotów pochodzących z przestępstwa. 30-latkowi postawiono zarzut paserstwa, co może dla niego się skończyć nawet 5-letnim pobytem w zakładzie karnym. 

Bolesławieccy policjanci odzyskali większą część mienia. Kontynuowane są działania w celu odzyskania pozostałych przedmiotów.

mł. asp. Przemysław Ratajczak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 47 873 32 14

 

  • Osoba w jasnej bluzie trzyma za rękę osobę w ciemnej kurtce i kajdankach na rękach
  • Przedmioty leżące na kupie na paletach na dworze
  • Przedmioty leżące na kupie na paletach
Powrót na górę strony