Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej sprawca kradzieży rowerów został zatrzymany na gorącym uczynku

Dzięki czujności oraz szybkiej i odważnej reakcji mieszkańca Oławy zatrzymano mężczyznę, który usiłował ukraść rower ze stojaka znajdującego się przy jednej ze szkół podstawowych na terenie miasta. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa i przekazany funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Oławie.

W poniedziałek 24 października br. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej oławskiej komendy odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Komendant Powiatowy Policji w Oławie podinspektor Artur Dobrowolski podziękował mieszkańcowi naszego miasta oraz trzem strażnikom miejskim za ujęcie sprawcy kradzieży roweru.

Wielką odwagą i wzorową obywatelską postawą wykazał się czujny mieszkaniec, który ujął na gorącym uczynku sprawcę przestępstwa, przerywając proceder kradzieży, jakich dopuszczał się zatrzymany mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Wyrażamy głębokie przekonanie, że pełen profesjonalizm, obywatelskie zaangażowanie, wrażliwość i odwaga mieszkańca będą dla innych osób postawą godną naśladowania.

Podczas dalszych czynności procesowych, funkcjonariusze oławskiej Policji odzyskali kolejne dwa skradzione rowery, które zostaną przekazane właścicielom.

Dzięki dobrej pracy dochodzeniowo-śledczej mężczyzna usłyszał łącznie aż 15 zarzutów dotyczących kradzieży rowerów na terenie powiatu. Rowery wybierał losowo, a następnie sprzedawał je na terenie powiatu wrocławskiego. 40-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i zgodnie z aktualnymi przpeisami grozić mu może kara do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy!

Złodzieje wykorzystują nieskuteczne zabezpieczenia jednośladu bądź też jego całkowity brak. Sprawcy takich kradzieży mogą być wszędzie i tylko czekają na nasze roztargnienie.

Jak ustrzec się przed kradzieżą i jak utrudnić działanie złodziejowi:

  •  nie pozostawiajmy niezabezpieczonych rowerów w miejscach publicznych;
  •  nie pozostawiajmy rowerów na klatkach schodowych (nawet, jeśli w bloku jest domofon lub monitoring obejmujący wejście do klatki);
  •  postawmy na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, które mogą utrudnić kradzież;
  •  dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno - im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower;
  •  zabezpieczenia zakładajmy możliwie jak najciaśniej i w taki sposób, aby szczelina zamka była trudno dostępna. Pamiętajmy też, że cienkie linki czy sprężynki z zapięciami szyfrowymi łatwo można przeciąć.
     

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz

tel. 605 316 497

 

Powrót na górę strony