Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy kamieniem uszkodził szybę w autobusie komunikacji miejskiej, drugi doniczką powłokę lakierniczą samochodu osobowego. Obaj byli pijani

Data publikacji 27.10.2022

Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego miasta, który w Wałbrzychu na ul. 1 Maja uszkodził szybę czołową autobusu komunikacji miejskiej. Natomiast w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy wpadł 49-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna ten, po kłótni ze swoją była partnerką, przy ul. Słowackiego w Szczawnie-Zdroju, ceramiczną doniczką rzucił w dach należącego do niej samochodu osobowego. Obaj sprawcy w trakcie popełniania czynów znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

Kilka dni temu wałbrzyscy policjanci otrzymali informację od dyżurnego o uszkodzeniu szyby czołowej autobusu komunikacji miejskiej. Czynu miał dokonać kompletnie pijany mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie po otrzymaniu rysopisu rozpoczęli patrol przyległego terenu dzielnicy Sobięcin i zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia kilkaset metrów dalej na ul. 1 Maja.

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W trakcie popełniania przestępstwa był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna groził kierowcy pozbawieniem życia, bo nie podobało mu się jak prowadzi autobus. Szkoda wyceniona została przez firmę transportową na kwotę nie mniejszą niż tysiąc złotych.

Do drugiego ze zdarzeń doszło tego samego dnia przed godziną 22:00 przy ul. Słowackiego w Szczawnie-Zdroju. Po kłótni z byłą partnerką, 49-letni legniczanin ze złości złapał za ceramiczną doniczkę i rzucił na dach zaparkowanego samochodu osobowego należącego do kobiety. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. Również był kompletnie pijany. Spowodował straty w mieniu w kwocie przekraczającej 500 złotych.

Za zniszczenie mienia, a pierwszemu z mężczyzn dodatkowo za kierowanie gróźb karalnych, podejrzanym grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury 29-latek dodatkowo objęty został dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. O losie obu przestępców zdecyduje teraz sąd.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • zniszczona szyba autobusu
  • zniszczona szyba autobusu
  • zniszczona szyba autobusu
Powrót na górę strony