Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłodzcy policjanci zatrzymali duet przestępczy, który na giełdzie sprzedawał elektronarzędzia pochodzące z przestępstw

Data publikacji 28.10.2022

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o szereg kradzieży i włamań. W bagażniku pojazdu użytkowanego przez zatrzymanych mundurowi zabezpieczyli elektronarzędzia pochodzące z przestępstw dokonanych na terenie trzech województw. Mundurowi już odzyskali ponad 100 sztuk elektronarzędzi. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a już teraz trafili na najbliższe 3 miesiące do areszt.

Policjanci pionu kryminalnego z komisariatu w Bystrzycy Kłodzkiej w wyniku zebranych informacji wytypowali i zatrzymali podejrzewanych w sprawie szeregu kradzieży i włamań, które miały miejsce na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego.

Funkcjonariusze policji na terenie giełdy w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 47 lat, którzy oferowali do sprzedaży różne elektronarzędzia pochodzące z przestępstw. W bagażniku auta mundurowi zabezpieczyli ponad 100 sztuk różnych elektronarzędzi pochodzących z szeregu kradzieży i włamań. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego.

Dodatkowo policjanci ustalili, że zabezpieczony samochód, którym mężczyźni przyjechali na giełdę służył im do przemieszczania się pomiędzy miejscami, gdzie dokonywali przestępstw.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży elektronarzędzi na terenie powiatu kłodzkiego, gdzie z budynku gospodarczego ukradli mienie wartości 15 tys. zł. Ponadto przedstawiono im zarzuty kradzieży na terenie województwa wielkopolskiego do jednego z budynków, skąd zabrali elektronarzędzia wartości blisko 18 tys. zł oraz zarzuty włamania do samochodu dostawczego, skąd ukradli elektronarzędzia warte 16 tys. zł. Kryminalni opracowują kolejne zarzuty wobec zatrzymanych.

Funkcjonariusze nadal wnikliwie analizują zebrane materiały dowodowe. Jak podają kryminalni z Bystrzycy Kłodzkiej sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są dalsze zatrzymania. Wobec podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

  • elektronarzędzia zabezpieczone przez policjantów
  • elektronarzędzia zabezpieczone przez policjantów
  • ZABEZPIECZONE PRZEZ POLICJANTÓW NARZĘDZIA
Powrót na górę strony