Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

39-latek bez uprawnień kierował autem. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i miał przy sobie ich zapas

Data publikacji 28.10.2022

Policjantki ze Złotoryi zatrzymały do kontroli BMW, którego kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie spotkania z funkcjonariuszkami okazało się, że 39-latek w pudełku miał ukrytą metamfetaminę i tabletki ecstasy. Dodatkowo badanie narkotestem wykazało obecność w jego organizmie dwóch różnych narkotyków. W celu wykonania szczegółowych badań mężczyźnie została pobrana krew. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantki z zespołu patrolowo-interwencyjnego, podczas nocnej służby na terenie gminy Świerzawa, zatrzymały do kontroli kierującego samochodem osobowym marki BMW. Był nim 39-letni mieszkaniec powiatu legnickiego.

Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W trakcie dalszych czynności w jego aucie policjantki ujawniły pudełko z zawartością metamfetaminy i tabletek ecstasy. Mając przypuszczenie, że może on znajdować się także pod wpływem tych środków, funkcjonariuszki przeprowadziły badanie narkotestem. Wykazało ono obecność w jego organizmie dwóch różnych narkotyków: amfetaminy i metamfetaminy.

W konsekwencji 39-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W celu wykonania szczegółowych badań została mu pobrana krew. Ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone procesowo. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt.  Paweł Noga

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony