Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Rejonowy XXIV edycji konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej”

Data publikacji 31.10.2022

27 października 2022 roku w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbywał się XXIV finał rejonowy konkursu wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” organizowany przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Kamiennej Górze i Komendę Powiatową Policji w Kamiennej Górze. W rozgrywkach udział wzięły 4 drużyny OHP z: Kamiennej Góry, Bolesławca oraz Mysłakowic (2 drużyny). Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu trafił do drużyny z Bolesławca. Serdecznie gratulujemy!

Finał Rejonowy XXIV edycji konkursu wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” rejonu Jeleniej Góry odbył się w Centrum Kultury w Kamiennej Górze 27 października 2022 roku. Był on organizowany przy współpracy Ochotniczego Hufca Pracy w Kamiennej Górze oraz Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Zawody te odbywają się w ramach współdziałania, które wynika z Porozumienia, zawartego pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu, a Wojewódzkim Komendantem Ochotniczych Hufców Pracy.

Podczas tegorocznej edycji w zawodach udział wzięło 4 drużyny:
- 1-10 HP Kamienna Góra
- 1-3 HP Bolesławiec
- 1-1 OSiW w Mysłakowicach (2 drużyny).

Konkurs realizowany był w dwóch etapach. Na początek młodzież musiała zmierzyć się z testem wiedzy, który zawierał 20 pytań związanych z ogólnymi informacjami o Policji, procedurami postępowania z nieletnimi, prewencją kryminalną oraz prawami człowieka – hejt.

W kolejnej części programu, aby zawodnicy ochłonęli, policjanci z Kamiennej Góry zaprosili do współpracy przewodnika psa z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – asp. Wojciecha Lubas. Funkcjonariusz z przyjemnością zaprezentował umiejętności swojego psa patrolowego. Odpowiedział na wszelkie nurtujące pytania, a także pokazał w jaki sposób pies jest wykorzystywany podczas interwencji związanych z agresywną osobą, która stwarza zagrożenie.
Drugą częścią konkursu była prezentacja multimedialna związana z profilaktyką o temacie „Czytam, Oglądam, Gram, Czatuje – ale nikogo nie hejtuje”. Problem cyberprzemocy nasila się u nastolatków, stąd ważne jest, aby wiedziały czym jest hejt, jakie konsekwencje z niego wynikają, a także gdzie szukać pomocy.

Po prezentacjach, przyszedł czas na obrady komisji oraz podsumowanie punktacji. Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu jury przewodniczył podkom. Marcin Błaszkiewicz, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział i przedstawił wyniki.

Wyróżnienie za najlepiej napisany test wiedzy otrzymała: Wiktoria Barczuk z HP Bolesławiec.
I miejsce – puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zdobyła drużyna z HP Bolesławiec
II miejsce – puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP we Wrocławiu zdobył HP Kamienna Góra
III miejsce – puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze trafił do drużyny OSiW w Mysłakowicach

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w przyszłości!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Opis filmu: film z konkursu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.03 MB)

Pliki do pobrania

  • 17.33 KB
    deskrypcja
Powrót na górę strony