Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kumulacja - holujący z sądowym zakazem, holowany z decyzją o cofnięciu uprawnień. Oba pojazdy niedopuszczone do ruchu

Data publikacji 31.10.2022

Policjanci z komisariatu w Kruszynie zatrzymali do kontroli nietypowy zestaw pojazdów i kierujących. Kierowca, który holował inny pojazd ma orzeczony sądowy zakaz kierowania, natomiast za kierownicą holowanego auta siedział mężczyzna, którego obowiązuje decyzja o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo każdy z pojazdów nie powinien się poruszać drogą publiczną, za co kierowcy zostali ukarani mandatami po 1500 złotych.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie w piątkowy poranek na drodze jednej z małych miejscowości gminy Bolesławiec zauważyli pojazd, który holował inne auto. Zestaw został skontrolowany.

Holującym był 38-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, który ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Dodatkowo auto, którym się poruszał miało tablice rejestracyjne z innego pojazdu tego samego modelu.

Holowanym był również mieszkaniec powiatu legnickiego, którego obowiązuje decyzja o cofnięciu uprawnień. Ponadto pojazd 35-latka miał już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny, ponieważ od 2 lat nie zostało wykonane wymagane badanie techniczne.

Każdy z kierujących został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych za jazdę pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony