Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W zeszłym tygodniu uciekał przed policjantami, gdyż miał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Już jest w rękach wałbrzyskich mundurowych

Data publikacji 31.10.2022

Mężczyzna, który w poniedziałkowy wieczór nie zatrzymał się do kontroli drogowej patrolującym wałbrzyską dzielnicę Nowe Miasto policjantom, został w czwartek zatrzymany przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu oraz mundurowych z Jaworzyny Śląskiej. Ukrywający się przed organami ścigania 39-latek miał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Jego samochód został zabezpieczony na parkingu policyjnym do celów procesowych.

W miniony poniedziałek po godzinie 18:00 policjanci na terenie wałbrzyskiego Nowego Miasta zauważyli kierującego, którego znali osobiście i wiedzieli, że nie powinien siedzieć za kierownicą, gdyż ma aktywny zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna widząc zawracający na drodze patrol zjechał samochodem w ul. Namysłowskiego. Zanim jednak podjął ucieczkę pieszo po porzuceniu pojazdu, uszkodził jeszcze zaparkowany na tej drodze inny samochód.

Funkcjonariusze drugiego komisariatu prowadzący czynności operacyjne w tej sprawie, już po kilkudziesięciu godzinach ustalili, gdzie ukrywa się sprawca przestępstwa i w czwartek udali się do Jaworzyny Śląskiej. To właśnie tam, wraz z miejscowymi policjantami, wałbrzyscy mundurowi zatrzymali 39-latka. Mężczyna chciał uniknąć kontroli, gdyż miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, obowiązujący do grudnia tego roku.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego odpowie teraz za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym.

mł. asp. Krzysztof Marcjan

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony