Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjantów, gdy został złapany na kierowaniu pojazdem pomimo sądowych zakazów, mając przy sobie narkotyki i będąc pod ich wpływem

Data publikacji 02.11.2022

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego zatrzymanemu do kontroli drogowej. Mężczyzna prowadził Volkswagena posiadając sądowe zakazy kierowania pojazdami i będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo posiadał przy sobie metamfetaminę i próbował przekupić policjantów.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie Zawidowa podjęli kontrolę drogową wobec kierującego pojazdem marki Volkswagen. Funkcjonariusze znali mężczyznę z wcześniejszych czynności służbowych.

Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych funkcjonariusze potwierdzili, że 36-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, za które odbywał karę więzienia.

Podczas podjętej interwencji, z uwagi na zachowanie kierującego, policjanci zbadali go testerem narkotykowym, który wykazał, że jest on pod wpływem metamfetaminy. Dodatkowo przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z metamfetaminą.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, 36-latek próbował przekupić policjantów, obiecując im 1500 zł za odstąpienie od wykonywanych z jego udziałem czynności. Tym samym popełnił kolejne przestępstwo.
Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy. Teraz za popełnione przestępstwa może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony