Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kibic nie wykonał polecenia służb porządkowych podczas imprezy masowej. Musi teraz zapłacić wysoką grzywnę

Data publikacji 02.11.2022

Lubińscy mundurowi zatrzymali 25-latka podczas niedzielnego meczu piłkarskiego. Mężczyzna przebywał poza miejscem wyznaczonym dla kibiców i nie podporządkował się poleceniu wydanemu przez pracownika ochrony obiektu. Decyzją sądu, 25-latek będzie musiał zapłacić karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych i nie będzie mógł uczestniczyć w imprezach masowych przez najbliższe 3 lata.

Do zatrzymania 25-letniego mieszkańca Krakowa doszło w minioną niedzielę po południu, podczas meczu piłkarskiego, jaki rozgrywał na stadionie przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie, pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin a Cracovią Kraków. Mężczyzna został wskazany funkcjonariuszom przez pracowników wynajętej przez organizatora meczu służby porządkowej.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 25-latek wbrew obowiązującym przepisom, przebywał poza wyznaczonym dla uczestników spotkania miejscem i nie podporządkowywał się poleceniom pracownika ochrony, nakazującego mu zajęcie miejsca na trybunie dla kibiców.


Zgodnie z zapisami Ustawy o zabezpieczeniu imprez masowych, sprawca takiego czynu musi się liczyć z grzywną. O wymiarze kary decyduje sąd. W tym przypadku, na posiedzeniu w trybie przyspieszonym, Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował, że 25-latek będzie musiał zapłacić 3 tysiące złotych kary grzywny i nie będzie miał wstępu na imprezy masowe przez najbliższe 3 lata.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony