Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Muszą opuścić mieszkania, bo znęcali się nad swoimi rodzinami

Data publikacji 03.11.2022

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. 40-letni mieszkaniec Lubina pod wpływem alkoholu znęcał się nad żoną, natomiast drugi z zatrzymanych, 51-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, niejednokrotnie podnosił rękę na swoich rodziców. Domowi tyrani usłyszeli już zarzuty znęcania się nad rodziną. Za popełnione przestępstwo mogą trafić za więzienne kraty nawet na 5 lat. Dodatkowo obaj mężczyźni muszą opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania, mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i zakaz kontaktowania się nimi, a także muszą stawiać się regularnie na Policji.

W pierwszym przypadku interwencja miała miejsce w mieszkaniu 40-latka z Lubina. Jak oświadczyła żona mężczyzny, od dłuższego czasu dochodziło między nimi do kłótni i awantur domowych. Kobieta była poniżana, kontrolowana, wyzywana. Mężczyzna niszczył również jej rzeczy osobiste. Wszystko to działo się, kiedy 40-latek znajdował się pod wpływem alkoholu.

Przed przybyciem patrolu, podejrzany uciekł z mieszkania. Zdenerwowana sytuacją kobieta, postanowiła przerwać milczenie i złożyła zawiadomienie w lubińskiej komendzie. Policjanci szybko namierzyli mężczyznę i go zatrzymali.

W drugim przypadku funkcjonariusze zostali wezwani do jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin. Tam mundurowi ustalili, że 51-latek od ponad pół roku nadużywając alkoholu znęcał się nad swoimi rodzicami. Regularnie wywoływał kłótnie, podczas których ubliżał rodzicom, a nawet zagroził im pozbawieniem życia. Nie stronił też od przemocy fizycznej. Podczas interwencji był bardzo agresywny w stosunku do policjantów, jak również do pokrzywdzonych.

Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do komendy. Następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad matką i ojcem.

Funkcjonariusze doprowadzili obu mężczyzn do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji ich agresji, na czas trwania postępowania karnego wobec zatrzymanych prokuratorzy zastosowali środki zapobiegawcze. Obaj domowi oprawcy musieli opuścić mieszkania. Mężczyźni zostali ponadto objęci policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzonymi. Grozi im też kara do 5 lat więzienia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony