Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasza Krew – Nasza Ojczyzna

Data publikacji 04.11.2022

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie włączyli się w akcję „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” organizowanej już po raz 11 przez Straż Graniczną. Wzorem lat ubiegłych tegoroczną edycję akcji honorowym patronatem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia oraz Sekretarz Stanu – Szef Krajowej Administracji Skarbowej. W dniu 3 listopada br., w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zorganizowanym w budynku sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie krew oddali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.

Tegoroczna zbiórka krwi rozpoczęła się 24 października i potrwa do 23 grudnia. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów, wymagających leczenia krwią lub jej składnikami. Nie   bez   powodu ze względu na czas prowadzenia akcji to także jedna z form uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Naszym zdaniem dzięki tego typu inicjatywom stale udowadniamy, że nosząc mundur, jesteśmy gotowi do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym.

I tak w miniony czwartek 3 listopada br., w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im  prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu zorganizowanym w budynku sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie krew oddali funkcjonariusze poszczególnych wydziałów Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Do udziału w akcji mundurowi zachęcili również swoich bliskich. Tego typu akcje już na stałe wpisują się w harmonogram strzelińskiej Policji. Dlatego wczorajsza frekwencja, zaangażowanie   policjantów   pokazuje, że nie jesteśmy obojętni i w pełni solidaryzujemy się z osobami, które potrzebują pomocy

Strzelińscy policjanci przez kilkanaście lat oddali już kilkaset litrów krwi, a duży wkład w tę ilość mają zarówno pomysłodawcy poszczególnych akcji sprzed lat, jak i jej obecni organizatorzy, czyli Straż Graniczna. Wszyscy funkcjonariusze bez względu na kolor munduru doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało. Nieraz jesteśmy świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewozi się rannych wprost na stół operacyjny. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

  • policjant oddający krew
  • Kobieta oddająca krew
  • policjantka oddająca krew
Powrót na górę strony