Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Złotoryi policjanci zatrzymali kierowcę pod wypływem alkoholu i narkotyków

Data publikacji 09.11.2022

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy Volkswagena. Mężczyzna prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków. Badanie narkotesterem wykazało obecność w jego organizmie dwóch różnych nielegalnych substancji. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a jego dalszym losie zdecyduje sąd. Pamiętajmy, że kierowanie autem pod wpływem alkoholu czy też narkotyków to ogromne zagrożenie na drodze ale również spore konsekwencje karne oraz finansowe!

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi każdego dnia prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu. Uświadamiają, jak ważne jest stosowanie się do przepisów prawa, dbają o bezpieczeństwo pieszych i walczą z piratami drogowymi.
W ostatnich dniach udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. 28-letni mieszkaniec powiatu legnickiego kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem zarówno alkoholu jak i narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miejscowości Zagrodno.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie narkotesterem. Wykazało ono obecność w jego organizmie zarówno metamfetaminy jak i marihuany. Kierowca stracił prawo jazdy, a w celu wykonania szczegółowych badań została mu pobrana krew. Samochód został przekazany innej osobie.
O dalszym losie nieodpowiedzialnego 28-latka będzie decydował sąd.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas. Mówimy stanowcze NIE dla kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony