Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież i uszkodzenie elementów infrastruktury kolejowej

Data publikacji 14.11.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież oraz uszkodzenie elementów metalowych infrastruktury kolejowej. Swoim działaniem jeleniogórzanin spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również plecak, w którym znajdowały się narzędzia służące mu do popełnienia przestępstwa. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i uszkodzenie elementów infrastruktury kolejowej.

13 listopada br. około godziny 10.30, zgodnie ze wskazaniem w zgłoszeniu, policjanci pojechali na ul. Jana Pawła II, gdzie według przekazanych informacji, pod wiaduktem doszło najprawdopodobniej do kradzieży kabla.

Na miejscu zdarzenia policjanci potwierdzili kradzież 15 metrów kabla sterującego oraz uszkodzenie 12 sztuk metalowych kratownic i 25 metrów osłony kanału kablowego stanowiące infrastrukturę kolejową. Straty z tego tytułu oszacowano na kilka tysięcy złotych. Mundurowi ustalili również, że podejrzewany o ten czyn mężczyzna uciekł w kierunku Osiedla Robotniczego w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze ruszyli na jego poszukiwanie. W wyniku podjętych działań zatrzymali 26-letniego jeleniogórzanina, który przyznał się do kradzieży kabla i uszkodzenia elementów infrastruktury kolejowej. Okazało się, że w trakcie ucieczki mężczyzna wyrzucił plecak wraz z narzędziami, które posłużyły mu do popełnienia przestępstwa.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony