Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała wyświadczyć koleżeńską przysługę, a naraziła się na odpowiedzialność karną

Data publikacji 14.11.2022

Działania operacyjne przeprowadzone przez policjantów z Boguszowa-Gorc doprowadziły do zatrzymania 22-latki poszukiwanej przez sąd celem osadzenia w zakładzie karnym. Kobiecie pomagała w ukryciu się jej młodsza koleżanka. Kiedy policjanci zapukali do miejsca zamieszkania nastolatki, ta udawała, że 22-latka uciekała przez okno i nie ma jej w domu, a tymczasem ukryła ją w pojemniku pod łóżkiem w jednym z pokoi. Tym samym naraził się na odpowiedzialność karną za udzielenie schronienia osobie poszukiwanej.

W miniony piątek po południu mundurowi z Boguszowa-Gorc odwiedzili jeden z budynków przy ul. Kolejowej w tej miejscowości. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że to właśnie tam ukrywa się 22-letnia boguszowianka. Kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi wytypowanego mieszka, najpierw nastała kompletna cisza, ale chwilę później 17-latka wpuściła policjantów do środka.

Nastolatka próbowała przekonać funkcjonariuszy, że w mieszkaniu, w którym przebywa, nie ma jej starszej koleżanki. Otworzyła nawet szeroko okno w jednym z pomieszczeń, aby uwiarygodnić, że uciekła już z mieszkania. Policjanci nie dali się jednak zwieść i dokładnie sprawdzili mieszkanie. Okazało się, że 22-latka ukryła się w pojemniku pod łóżkiem.

Poszukiwana 22-latka trafiła już za kraty Zakładu Karnego we Wrocławiu, gdzie wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu spędzi 120 dni za wcześniejszą jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Jej 17-letnia koleżanka odpowie natomiast przed sądem za udzielenie schronienia osobie poszukiwanej, w celu uniknięcia przez nią odpowiedzialności karnej. Nastolatce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony