Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze ruchu drogowego odzyskali przywłaszczony samochód. A wszystko zaczęło się od pomiaru prędkości

Data publikacji 16.11.2022

To miała być kontrola samochodu osobowego w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego. Funkcjonariusze ruchu drogowego szybko ustalili, że to spotkanie na drodze dla 56-latka nie zakończy się jedynie na mandacie karnym. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany przez policjantów z Płońska, gdyż na terenie tego powiatu przywłaszczył sobie niedawno firmowy samochód osobowy. I nim właśnie poruszał się w momencie zatrzymania przez wałbrzyskich mundurowych.

W niedzielne przedpołudnie policjanci wałbrzyskiej „drogówki” prowadzili ręczny pomiar prędkości na ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Koło godziny 11:00 ręcznym miernikiem prędkości namierzyli kierującego przekraczającego przekraczającego dozwoloną na tym odcinku prędkość. Szybko okazało się, że popełnione wykroczne w ruchu drogowym to nie jedyny problem mieszkańca tej miejscowości.

Mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy, więc funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu, a ten obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów w stosunku do 56-latka.

Okazało się również, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego poruszał się pojazdem, którego wcześniej nie oddał pracodawcy. Zgłoszenie o przywłaszczeniu wpłynęło wcześniej do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku w województwie mazowieckim.

Policjanci zabezpieczyli więc pojazd na parkingu strzeżonym do dalszych czynności procesowych, a 56-latek ostatecznie usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mu wcześniej mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony