Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę

Data publikacji 16.11.2022

W miniony wtorek funkcjonariusze z legnickiej drogówki zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego, który pomimo posiadania dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował osobowym oplem. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków, których zapas miał przy sobie podobnie jak pasażer pojazdu. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zwrócili uwagę na tor jazdy pojazdu marki Opel, który wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego środka działającego podobnie. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego tym pojazdem. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada on dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez sądy w Legnicy i Lubinie.

To jednak nie koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż po przebadaniu narkotestem okazało się, że 29-latek znajduje się pod wpływem narkotyków. Policjanci ujawnili również przy nim zawiniątko z foli aluminiowej z zawartością metamfetaminy.

Jakby tego było mało, mundurowi u pasażera pojazdu również ujawnili środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii w postaci metamfetaminy.

W najbliższym czasie mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony