Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

35–latek zatrzymany na gorącym uczynku. Był nietrzeźwy i miał cofnięte uprawnienia

Data publikacji 16.11.2022

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy każdego dnia podejmują intensywne działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają pod wpływem alkoholu czy bez wymaganych uprawnień do kierowania. 14 listopada trzebniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania, bo te zostały mu cofnięte. Nieodpowiedzialny 35–latek za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek 14 listopada, około godziny 15:00, policjanci z trzebnickiej drogówki patrolując miasto, zauważyli osobowe renault, którego kierujący na widok radiowozu nagle przyspieszył. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być nietrzeźwy, mundurowi niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. W trakcie rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą renault funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ale to nie jedyne co 35-latek miał na sumieniu.

W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu trzebnickiego kierował autem pomimo posiadania cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.  Mężczyzna odpowie teraz za to oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony