Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed wrocławskimi kryminalnymi nie ma skutecznej kryjówki. Poszukiwanego listem gończym zatrzymali... nad morzem

Data publikacji 16.11.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zajmujący się na co dzień poszukiwaniami zatrzymali 30-latka karanego wcześniej za oszustwa. Były już mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska wpadł w ręce mundurowych aż... nad morzem. Mężczyzna był zaskoczony widząc policjantów. Próbował jeszcze podawać im fałszywe dane, ale na nic się to zdało. Po raz kolejny funkcjonariusze udowodnili, że nie ma skutecznych kryjówek dla osób łamiących prawo. Każdy prędzej czy później odpowie za swoje czyny.

Zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania, między innymi z powodów niestawiania się celem odbycia zasądzonej kary, to zajęcie głównie dla policyjnych zespołów do spraw poszukiwań. Prowadzą oni w tym zakresie szereg czynności zmierzających właśnie do ustalenia miejsc przebywania takich osób, a następnie dążą do ich zatrzymania. Wszystko po to, aby zapewnić właściwy tok realizacji wyroków sądowych. Nie każdy bowiem dobrowolnie się do nich stosuje.

Tym razem wrocławscy kryminalni, aby zatrzymać mężczyznę karanego między innymi za oszustwa, pojechali aż… nad morze. Dobrze zaplanowane działania, a przede wszystkim rzetelnie przeprowadzane ustalenia, przyniosły oczekiwany efekt. Znad morza policjanci  wrócili już w składzie powiększonym właśnie o poszukiwanego 30-latka, za którym sąd wydał tzw. list gończy.

Mężczyzna nie krył swojego zdziwienia na widok mundurowych, choć zapewne wiedział, że jest osobą poszukiwaną. Ponadto chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podawał fałszywe dane personalne. Policjanci po raz kolejny dowiedli, że bardzo ważnym elementem w ich pracy jest upór, konsekwencja i determinacja w dążeniu do celu. Tym razem, aby skutecznie zrealizować zlecone zadanie, pojechali aż nad morze, gdzie na miejskim targowisku namierzyli mężczyznę poszukiwany w związku oszustwami, których dopuścił się w przeszłości.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. Aleksandra Freus
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony