Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany, zlikwidowana plantacja i zatrzymana kobieta podejrzana o paserstwo, to efekt realizacji jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 17.11.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości narkotyków, ukrywanie poszukiwanego oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Policjanci zabezpieczyli 22 krzewy konopi w różnej fazie wzrostu oraz marihuanę, z której można uzyskać około 300 porcji handlowych. W budynku tym funkcjonariusze zatrzymali również kobietę, która posiadała skradziony 2 lata temu w Jeleniej Górze rower o wartości 6000 zł oraz poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwa 41-letniemu mężczyźnie grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a kobiecie za paserstwo do lat 5 więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 3 osoby: 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających, ukrywanie poszukiwanego oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a także 32-letnią kobietę podejrzaną o przestępstwo paserstwa i 34-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 2 miesięcy.

Kryminalni prowadząc czynności uzyskali informacje, że mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności ukrywa się w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego. W budynku tym funkcjonariusze zastali 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, a po wejściu do środka wyczuli wyraźny zapach marihuany. Okazało się, że mężczyzna w zajmowanym przez siebie lokalu zorganizował uprawę ziela konopi.

W wyniku sprawdzeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli 22 krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy oraz zabezpieczyli susz marihuany, z którego można było uzyskać około 300 porcji handlowych. Funkcjonariusze  zatrzymali również 41-latka, właściciela plantacji. Znajdowała się ona w namiotach wyposażonych w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do właściwego wzrostu roślin.

41-latek w trakcie zatrzymania był agresywny, szarpał i uderzał funkcjonariusza wykonującego czynności. W wyniku dalszych działań policjanci w stropie, pomiędzy pierwszym a drugim piętrem, w specjalnie przygotowanej skrytce znaleźli ukrytego poszukiwanego przez nich mężczyznę. Był to 34-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego ścigany do odbycia kary pozbawienia wolności wymiarze 3 lat i 2 miesięcy oraz do ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych.

Policjanci zatrzymali przebywającą również w tym budynku 32-letnią kobietę, która jak się później okazało, posiadała rower, który został skradziony w Jeleniej Górze 2 lata temu spod jednego z hoteli. Jego wartość to 6000 złotych. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, który wkrótce wróci do właściciela.

Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz 41-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, kobiecie za przestępstwo paserstwa grozić może nawet do 5 lat, a poszukiwany mężczyzna został umieszczony w areszcie śledczym w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • zabezpieczone krzewy i rower
  • zabezpieczone krzewy i rower
  • zabezpieczone krzewy i rower
  • zabezpieczone krzewy i rower
  • zabezpieczone krzewy i rower

Opis filmu: film z plantacji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.22 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.86 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony