Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kwaśny sok z cytryny zamiast mandatu – to akcja oleśnickich policjantów i uczniów z Drołtowic

Data publikacji 18.11.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej jednostki wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Drołtowicach przeprowadzili działania pod nazwą „Cytrynka”. Funkcjonariusze wspólnie z dziećmi mierzyli prędkość pojazdów przemieszczających się w obrębie szkoły i kontrolując kierujących, zamiast mandatu oferowali kwaśny sok z cytryny. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie szkoły, a tym samym kształtować dobre nawyki młodych ludzi w zakresie właściwego korzystania z dróg.

Codzienne działania kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy na terenie powiatu oleśnickiego mają na celu nie tylko eliminowanie zagrożeń wynikających z niestosowania się kierowców do obowiązujących przepisów, ale również edukacja najmłodszego pokolenia w kierunku odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych na drogach.

Podczas akcji o nazwie „Cytrynka” policjanci kontrolowali z jaką prędkością poruszali się kierujący pojazdami i czy nie popełniali innych wykroczeń np. jazdy bez zapiętych pasów. Uczniowie szkoły przygotowali dyplomy w podziękowaniu za bezpieczną jazdę, mogli je osobiście wręczyć kierowcom podczas kontroli prowadzonych przez policjantów. Natomiast dla osób, które dopuściły się naruszenia przepisów, przygotowali kwaśny sok z cytryny w ramach pouczenia.

Smak kwaśnego napoju na długo zapamięta jeden z kierowców przekraczający nieznacznie prędkość. Na szczęście pozostałe kontrole okazywały się jedynie prewencyjne. Dzięki temu funkcjonariusze mogli również przypomnieć o innych działaniach pn. „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo” mające na celu uświadomienie kierującym wpływu stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo na drogach.

Dla uczniów szkoły była to również doskonała okazja, aby zobaczyć z bliska jak wygląda codzienna praca policjantów. Usłyszeli o zadaniach i wyposażeniu w sprzęt do pomiarów prędkości. Przede wszystkim zobaczyli sposób prowadzenia kontroli drogowej.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. sierż. Karolina Walczak
tel. 601 589 781

  • policjanci i uczniowie podczas akcji cytrynka
  • policjanci i uczniowie podczas akcji cytrynka
  • policjanci i uczniowie podczas akcji cytrynka
  • policjanci i uczniowie podczas akcji cytrynka
  • policjanci i uczniowie podczas akcji cytrynka
  • policjanci i uczniowie podczas akcji cytrynka
Powrót na górę strony