Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-letni włamywacz zatrzymany przez jaworskich policjantów

Data publikacji 18.11.2022

Kryminalni z Jawora zatrzymali 27-letniego sprawcę kilku włamań. Na przełomie października i listopada br. mężczyzna dokonał łącznie sześciu kradzieży z włamaniem. Miejsca jakie okradał to pomieszczenia piwniczne, hale zakładów produkcyjnych, przyczepa kempingowa oraz garaż. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Na przełomie października i listopada br. funkcjonariusze z jaworskiej komendy przyjmowali zgłoszenia dotyczące włamań do różnych pomieszczeń usytuowanych na terenie powiatu. W dwóch przypadkach sprawca zerwał kłódki zabezpieczające drzwi wejściowe do pomieszczeń piwnicznych, a następnie dokonywał kradzieży znajdujących się tam przedmiotów. Łupem złodzieja padały gównie elektronarzędzia, ale sprawca nie pogardził również słoikami z przetworami. Z terenu dwóch zakładów produkcyjnych złodziej dokonał zaboru metalowych elementów oraz przewodów elektrycznych, natomiast przyczepę kempingową ograbił z kosy i piły spalinowej. Z jednego z pomieszczeń garażowych złodziej zabrał puszkę z pieniędzmi. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę 3,5 tysiąca złotych.

Na podstawie zgłoszeń, zabezpieczonych śladów oraz zdobytych informacji, jaworscy kryminalni ustalili, że przestępstw tych najprawdopodobniej dokonał jeden sprawca. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Jawora.
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu łącznie sześciu zarzutów kradzieży z włamaniem. Niestety skradzionego mienia nie udało się odzyskać, gdyż jak wyjaśnił 27-latek – wszystkie rzeczy sprzedał przypadkowym osobom, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczył na gry hazardowe.

W sprawie nadal toczy się postępowanie. Za szereg kradzieży z włamaniem jaworzanin może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony