Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do trzech razy sztuka. Zarzuty za kradzieże kosmetyków i gadżetu erotycznego…

Data publikacji 21.11.2022

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 60-latkę podejrzaną o kradzieże asortymentu z drogerii. Kobieta trzykrotnie dokonała kradzieży w dwóch różnych sklepach. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów, a o dalszym losie kobiety zadecyduje teraz sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymana 60-latka to mieszkanka powiatu zgorzeleckiego. Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta od pewnego czasu przebywała na terenie Złotoryi. W tym czasie, w okresie kilku dni, trzykrotnie dokonała kradzieży mienia w dwóch różnych sklepach należących do sieciówki drogeryjnej. Kobieta kradła głównie kosmetyki tj. pomadki, błyszczyki, podkłady i perfumy. Dwukrotnie niezauważona wychodziła ze sklepu, licząc, że uniknie odpowiedzialności. Za trzecim razem została ujęta przez pracownika sklepu, a następnie zatrzymana przez złotoryjskich policjantów. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Większość kosmetyków policjanci odzyskali.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili kobiecie trzy zarzuty kradzieży mienia. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za ten rodzaj przestępstwa Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Opis filmu: Film z odzyskanymi przez policjantów kosmetykami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.4 MB)

Powrót na górę strony