Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał prawa jazdy, uciekał z dziećmi w aucie przed Policją

33-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, jadąc z rodziną, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci włączając sygnały pojazdu uprzywilejowanego błyskawicznie ruszyli za kierującym. Kierowca kontynuował jazdę, nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Uciekając przed Policją w pewnym momencie, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup. Teraz za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie karnie.

Policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać kierującego, który poruszał się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak na widok funkcjonariuszy przyśpieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, jednocześnie cały czas nadając sygnały świetlne oraz dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Kierowca nie reagował i nie zważając na innych uczestników ruchu, kontynuował niebezpieczną jazdę.

33-latek zakończył ucieczkę, uderzając w przydrożny słup. Natychmiast po zatrzymaniu próbował wprowadzić policjantów w błąd, zamieniając się miejscami z pasażerką pojazdu. Jakby tego było mało, w pojeździe znajdowała się dwójka dzieci w wieku 9 i 11 lat.

Na szczęście ani kierującemu, ani pozostałym członkom rodziny nic się nie stało. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest to mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali kierowcę audi i przewieźli do policyjnego aresztu.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, stworzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia uczestników zdarzenia, przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz spowodowanie kolizji drogowej.  

Przypominamy - niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. 33-latek za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

 

 

 

Powrót na górę strony