Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 2,2 promila alkoholu w organizmie, weszła na przejście dla pieszych, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej. Została potrącona przez kierowcę osobówki

Data publikacji 21.11.2022

Do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak wstępnie ustalili policjanci, 41-letnia kobieta weszła na pasy, w momencie, kiedy sygnalizator wskazywał światło czerwone. Badanie alkomatem wskazało, że miała w swoim organizmie 2,2 promila alkoholu. W wyniku doznanych obrażeń, 41-latka trafiła do szpitala. Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie ostrożność i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 listopada, przed godziną 18.00, na jednej z ulic Lubina.

Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 41-letnia mieszkanka Legnicy, znajdując się pod wpływem alkoholu, weszła na prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa  prawidłowo jadącemu kierowcy volkswagena, w wyniku czego doszło do jej potrącenia.

Piesza na skutek zdarzenia doznała obrażeń i decyzją zespołu pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

W chwili zdarzenia kierowca osobówki, 31-letni mieszkaniec Lubina był trzeźwy. Badanie alkomatem wykazało natomiast w organizmie 41-latki 2,2 promila alkoholu. 

Z uwagi  na porę roku, jaką mamy, szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu czy śniegu, policjanci po raz kolejny apelują o ostrożne przemieszczanie się po drogach zapewniające bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu. Szczególną rozwagę powinni też zachować niechronieni uczestnicy ruchu drogowego (piesi i rowerzyści), gdyż w kontakcie z pojazdem, to zazwyczaj oni doznają poważnych obrażeń ciała, a nawet ponoszą śmierć. 

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony