Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wołowscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Data publikacji 23.11.2022

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali 4 osoby odpowiedzialne za dokonanie rozboju na mieszkańcu powiatu wołowskiego. Cała czwórka miała już bogatą historię kryminalną. Jeden ze sprawców dodatkowo był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, do których się przyznali.

Dyżurny wołowskiej komendy Policji otrzymał informacje o pobiciu partnera zgłaszającej przez kilku mężczyzn. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że trzech mężczyzn i jedna kobieta przyjechali do partnera zgłaszającej, a następnie używając podstępu, zwabili go do samochodu.

Wewnątrz pojazdu, używając przemocy i doprowadzając mężczyznę do stanu bezbronności, dokonali oni kradzieży należącego do niego telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie blisko tysiąca złotych.

Jeden z krewkich napastników nie poprzestał na tym. Wykorzystując stojący w pobliżu pojemnik na śmieci, rzucił nim w stojące przy drodze samochody. Oszacowana wartość szkód wyniosła blisko 10 tysięcy złotych. Sprawcy następnie pozostawili pokrzywdzonego i oddalili się z miejsca zdarzenia.

Już następnego dnia wołowscy kryminalni zatrzymali najbardziej agresywnego z napastników. Był nim 31-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Jego kryminalna przeszłość jest bogata - był już karany m.in. za kradzieże, włamania, uszkodzenia mienia, groźby karalne oraz czynną napaść na funkcjonariuszy.

Kolejne dni przyniosły następne zatrzymania. Wołowscy kryminalny sprawnie wyłapywali sprawców zdarzenia. Policjanci zatrzymali troje mieszkańców powiatu wołowskiego dwóch mężczyzn i jedną kobietę. Ich kryminalna przeszłość również jest bogata, a głównym motywem przestępczej działalności były kradzieże i włamania.

Wszystkie zatrzymane w sprawie osoby usłyszały już zarzuty dokonania rozboju, za co grozi  kara 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto najbardziej krewki napastnik usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym. O losie pozostałych zadecyduje teraz sąd.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Tomasz Nowak
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony