Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne zachowania kierowców w obiektywie wideorejestratora ząbkowickiej drogówki

Data publikacji 23.11.2022

Ząbkowiccy policjanci z grupy SPEED codziennie zatrzymują kierowców, którzy swoją jazdą zagrażają bezpieczeństwu na drodze, lekceważąc obowiązujące przepisy. Policyjny wideorejestrator utrwala sporo niebezpiecznych zachowań, również na drodze krajowej nr 8, która o tej porze roku, przy nagle zmieniających się warunkach pogodowych, jest szczególnie niebezpieczna. Kierowcy łamiący przepisy muszą liczyć się z wysokimi mandatami a często nawet z utratą prawa jazdy.

Jednym z fundamentalnych zadań Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Kierowcy lekceważący obowiązujące przepisy muszą liczyć się z wysokimi mandatami a czasami nawet z utratą prawa jazdy na dłuższy czas. Czuwa nad tym między innymi policyjna grupa SPEED. Ząbkowiccy policjanci codziennie zatrzymują kierowców, którzy często łamią elementarne przepisy ruchu drogowego, swoją jazdą stwarzając realne zagrożenie dla innych.

Tak też było w dniu 18 listopada przed godziną 20:00. Pomiędzy miejscowością Dębowina a Boguszyn, na „krajowej ósemce”, kierujący samochodem BMW najpierw wyprzedzał na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi i nie stosując się do znaku P-21 (powierzchnia wyłączona), by następnie wjechać w obszar zabudowany z prędkością 95 km/h. 22-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego po zatrzymaniu przez policjantów przyjął 2 mandaty karne na łączną kwotę 2100 złotych. Dodatkowo 22 punkty karne zasiliły jego konto kierowcy.

Z 16 punktami karnymi na koncie i mandatem w kwocie 1200 złotych musiał się również pogodzić 55-letni kierujący samochodem osobowym, który w dniu 20 listopada przed godziną 19, na DK8 w okolicy miejscowości Bardo, wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania, nie stosując się do znaków P-3 (linia jednostronnie przekraczalna) i B-25 (zakaz wyprzedzania). Swoją jazdą mieszkaniec powiatu kłodzkiego zmusił innych kierujących do nagłego hamowania, co utrwalił policyjny wideorejestrator.

Tego samego dnia przed godziną 23 na DK8 w miejscowości Braszowice 55-letni kierujący samochodem Ford Mondeo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym aż o 70 km/h dodatkowo wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 29 punktami karnymi. Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego na dłuższy czas musi pożegnać się więc z uprawnieniami do kierowania.

Policja przypomina, że jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych bez wątpienia jest nadmierna prędkość oraz niedostosowywanie jej do warunków na drodze. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby prędkość z jaką poruszały się pojazdy, była odpowiednia do aktualnych warunków, a przede wszystkim zgodna z obowiązującymi przepisami.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Opis filmu: film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.48 MB)

Pliki do pobrania

  • 15.31 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony