Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas zdalnego nauczania wypożyczył dla dziecka tablet i nie zamierzał go oddać. Teraz odpowie przed sądem

Data publikacji 24.11.2022

W wyniku analizy zebranych w sprawie informacji wałbrzyscy kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna dokonał przywłaszczenia użyczonego mu wcześniej tableta, działając na szkodę jednej z wałbrzyskich placówek oświatowych. Policjanci ostatecznie odzyskali utracone w wyniku przestępstwa mienie, a wałbrzyszanin usłyszał zarzut.

40-latek podczas pandemii i wprowadzonej nauki zdalnej, wypożyczył dla swojego dziecka tablet. Kiedy jednak uczniowie wrócili do szkół, do nauki stacjonarnej, dyrektor szkoły zażądał zwrotu użyczonego wcześniej urządzenia. Kiedy wielokrotne próby kontaktu z mężczyzną nie przyniosły pozytywnego rezultatu, ostatecznie do wałbrzyskich policjantów wpłynęło zawiadomienie o popełnionym przez 40-latka przestępstwie.

Funkcjonariusze analizując zebrane informacje szybko ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego o przywłaszczenie mienia o wartości ponad 1200 złotych mężczyzny. 40-latek został zatrzymany w miniony wtorek w godzinach wieczornych przy ulicy Armii Krajowej. W toku wykonanych czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że sprzęt przechowywał w mieszkaniu przy ulicy 11 Listopada w Wałbrzychu. Mundurowi odzyskali tablet i niebawem zostanie on przekazany dyrekcji szkoły.

40-letni mężczyzna natomiast stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie powierzonego mu mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

Powrót na górę strony